Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal

Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal

Postprzez Eternity » 28 kwi 2015, o 22:39

:D Konichiwa :D
Wątek dla starszych i młodszych fanów przygód Tsukino Usagi w nowym anime, Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal. Chcę poznać wasze opinie na temat wydania tego anime przez wydawnictwo Anime Eden. Czekam na wasze opinię :) Sayonara :!: :!:
Eternity

Re: Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal

Postprzez kamil88 » 29 kwi 2015, o 20:31

Crystal był na drugim miejscu ankiety, jest więc pewna szansa :) Nie licząc durnowatego wątku z generałami (Sam wątek mógł być ciekawy, ale jego wykonanie woła o pomstę do nieba ) bardzo wierna adaptacja mangi, z kreską, która wywołuje mieszane uczucia :) Mnie się osobiście podoba, ale szkoda, że na razie niema potwierdzenia, ze Crystal będzie kontynuowany po 26 odcinkach, a serie SS i Stars były zupełnie inne od mangi.
kamil88

Postprzez Chce_zaglosowac » 2 maja 2015, o 03:00

Pokolenie wychowane na pierwotnej wersji jest już dorosłe, więc "Czarodziejka...", jakkolwiek jest świetnym tytułem, nie jest zbyt fascynująca dla "starych koni". Jedynie kto ze starszych osób może chcieć je zdubbingowane, to wierni fani których nie jest dużo (a na pewno których jest mniej niż fanów poków).
Młodsze pokolenie nie kojarzy za bardzo ani mangi, ani anime, a wydarzenia w Crystal dzieją się dosyć szybko. Twórcy zafundowali widzom "przelotówkę", bo jednak w Japonii o wiele większy procent społeczeństwa, nawet tego młodszego, miało styczność z pierwowzorami.
Moim zdaniem w Polsce nie ma dla kogo wydawać tej serii
Chce_zaglosowac

Postprzez Okabe Rintarou » 2 maja 2015, o 15:01

Pozwolę się nie zgodzić z przedmówcą. Otóż jestem osobiście zdania że sens jak najbardziej jest. Jest to tytuł kultowy, jeśli mówimy o pierwowzorze, i warto tutaj zaznaczyć że to w dużej mierze od tego tytułu tworzyła się polska społeczność Mangi i anime. Wychowywało się na nim całe pokolenie lat dziewięćdziesiątych, a więc kilka jeśli nie kilkanaście milionów osób. Jestem skłonny stwierdzić, że część z nich była by zobowiązana za możliwość ponownego zobaczenia tytułu. Z sentymentu, powrotu do lat dziecięcych na pewno spowodowało by to poruszenie wśród fanów porównywalne z tym co się dzieje z fanami DB. Jest to analogiczna sytuacja. Twierdzenie zatem, że nie ma dla kogo tej serii prowadzić uważam za mocno nieadekwatne, jak sądzę każdy z nas chciałby móc cofnąć się do tych chwil kiedy to SM było emitowane i mieć właśnie ten tytuł w śród innych na półce.
Okabe Rintarou

Postprzez Chce_zaglosowac » 3 maja 2015, o 00:37

A próbowałeś już oglądać SM Crystal? Przy całej sympatii i nostalgii dla tej serii... ona nadal pozostaje anime dla nastolatek, i to raczej tych młodszych. Gdy tylko pierwsze odcinki pojawiły się w internecie obejrzałam je z ciekawości i... no cóż, animacja faktycznie jest ładna, ale nie ma już tej magii. Co podobało się 10-letniej mnie, nie jest już zbyt ciekawe dla dorosłej osoby. "Nic to", pomyślałam, "obejrzę jeszcze parę następnych epów, może seria się rozkręci". Po obejrzeniu ok. 10 odcinków wiem że już raczej nigdy nie obejrzę całości, bo gdy zaczynają się odcinki z porwaniami seria robi się po prostu nudna. Jest wtedy schemat: nowa siostra --> atak na konkretną czarodziejkę --> "Nieee, Sailor...!" (płacz Usagi). Wiem, że manga też jest tak stworzona, ale jakoś... przypuszczam, że powód jest ten sam co powyżej - na dorosłej mnie już to nie robi wrażenia. O ile drama SM była całkiem niezła (zabawne - chociaż niezamierzenie - efekty komputerowe, przystojni Japończycy itp.), to anime jest szczerze powiedziawszy kiepskie (lub raczej byłoby, gdyby było przeznaczone dla dorosłych).
Całe pokolenie może się i na niej wychowało, tu się zgodzę, ale generalnie kto chciał, to już sobie sprawdził w necie "z czym się je" nowa seria. Sądząc po ilości wyświetleń pierwszego odcinka i następnych (która ciągle spada, a przynajmniej tak jest na stronie na której ja oglądałam) oraz gwałtownym skoku wyświetleń pomiędzy 1 a 2 epem seria nie powala.
każdy z nas chciałby móc cofnąć się do tych chwil kiedy to SM było emitowane i mieć właśnie ten tytuł w śród innych na półce.

Cofnąć się do chwili pierwszej emisji na Polsacie i być przez chwilę dzieckiem - tak, płacić kasę za przeróbkę - nie. Zastanowiłabym się jeszcze nad oryginałem, bo przywodzi wspomnienia itp., chociaż podejrzewam że jakby co do czego przyszło to wolałabym wydać wypłatę na coś innego (chyba że cena byłaby naprawdę przystępna).
Poza tym takie uogólnianie "każdy" to trochę kiepski (tym bardziej że nieprawdziwy ;) ) argument. Żeby nie odwoływać się tylko do mojej opinii, powiem Wam jak zareagowali moi znajomi którzy są w różnym wieku (od 18 do 28), którzy w dzieciństwie Czarodziejkę oglądali i byli fanami / kojarzą serię:
- "Ooo? Jest nowa seria? Aż muszę sobie obejrzeć na necie! (jakiś czas później) Eee, widziałam jeden odcinek, wolę starą wersję." [27 lat]
- "Może jak mój synek trochę podrośnie to sobie sprawdzę, teraz nie mam nawet czasu przeczytać ani jednej książki dla siebie." [28 lat]
- "Słyszałem i widziałem, co za [cenzura]. Wolę już sobie obejrzeć [tu padł tytuł innego anime]." [22 lata]
- "Beznadzieja, nie ma to co stare czarodziejki." [25 lat]
- "Hmm... coś tam kojarzę że była taka seria... (po sprawdzeniu) Hmm, oryginał też był taki dziecinny...?" [ 18 lat]
Także sorry, ale podtrzymuję moje zdanie, że w Polsce nie ma dla kogo wydawać tej serii. Ten kto z fandomu m&a wyszedł sprawdzi jeden -dwa odcinki i tyle, a ten kto pozostał ma do wyrobu miliard innych dobrych anime do obejrzenia. Tylko wierni fani byliby zachwyceni.
Chce_zaglosowac

Postprzez sumomo08 » 23 lip 2015, o 10:30

Przyznam, że chętnie bym kupiła starą wersję i Crystal, bo obie są warte wydania po polsku na DVD. Nie ważne ile by kosztowały płyty, jako wierna fanka i wielbicielka tego tytułu(także z sentymentu, że jako małe dziecko w podstawówce wracałam i oglądałam w TV :) ) bym kupiła każdą płytę związaną z tym anime :D . To by była piękna kolekcja i taką chciałabym mieć na swojej półce!
sumomo08

Postprzez Daguchna » 21 paź 2015, o 19:55

Wyjdę może na starego pierdziela, ale mam szczerą nadzieję, że ktoś się jednak szarpnie na oryginalną serię zamiast tego babadziwa. Oryginał dziecinny? Zestarzał się? Co w takim razie powiedzieć o reboocie, który już w momencie premiery ma kreskę pt. "albo ćpaliśmy albo mieliśmy tę robotę gdzieś", a fabułę opartą toczka w toczkę na mandze, która... well, szczytem kunsztu fabularnego nie jest? (czytaj: przy lekturze pierwszego tomu prawie zgniłam z niezamierzonego komizmu dialogów i ogólnej konwencji). Szczerze, skok na kasę w formie ochłapu i nic więcej. Tym bardziej mnie bawi, że jednak lud to kupił... no, ale nie taki kit fandomowi już wciskano.
Daguchna

Postprzez CherisEnrico » 22 paź 2015, o 09:09

Crystal dupy nie urywa, niektórzy go nie cierpią. Ja tam nic do niego nie mam, fajnie, że powstał. Z dzisiejszego punktu widzenia (czyli punktu widzenia kogoś, kto serię Classic obejrzał XXX razy) jednak SMC jest lepsze (odcinki 1-14) od Classica, który jest zwyczajnie długi i początkowo nudny. Natomiast SMC trochę idzie jednak gdzieś bardziej w kierunku nowych produkcji magical girls produkowanych chociażby przez Włochów. Więc to tak sobie...
CherisEnrico

Powrót do Anime