Wyprodukowane poza Japonią.

Postprzez Palec Serdeczny » 15 mar 2015, o 13:50

Obrazek

każdym pokoleniu istnieje jedna osoba, która jest zdolna władać wszystkimi 4 żywiołami zwana Awatarem. Jest to ludzka reinkarnacja ducha światła i pokoju. Po swojej śmierci Awatar reinkarnuje się w kolejnej nacji w Cyklu, symbolizującym pory roku: zima dla wody, wiosna dla ziemi, lato dla ognia i jesień dla powietrza. Zgodnie z legendą, Awatar musi nauczyć się władać wszystkimi żywiołami, poczynając od swojego „ojczystego” i kontynuując ich naukę zgodnie z symbolizującymi je porami roku. Najtrudniejsze dla Awatara jest okiełznanie żywiołu przeciwnego do jego wrodzonego, gdyż symbolizują one całkowicie odmienne style walki i doktryny. Przeciwieństwem Magii Ognia jest Magia Wody, a Magii Ziemi – Magia Powietrza. Piąty styl, czyli Magia Energii jest najtrudniejszy. Została odkryta przez starożytnych. Umiejętność ta została jednak zapomniana wraz z upływem czasu. Awatar posiada obronny mechanizm, pozwalający mu na wykorzystanie całej wiedzy i umiejętności swoich poprzednich wcieleń. Jest to tak zwany Stan Awatara, w którym jest on w stanie połączyć siły wszystkich swoich poprzednich żyć. Wchodząc w ten stan, oczy, usta (i tatuaże w przypadku Nomadów Powietrza) zaczynają świecić, co symbolizuje skupienie energii poprzednich inkarnacji w ciele Awatara. Jednak jeżeli będąc w Stanie Awatar zostanie zabity, cykl reinkarnacji zostanie przerwany i Awatar przestanie istnieć. Przez wieki Awatar utrzymywał pokój pomiędzy wszystkimi 4 narodami. Służył również za pomost pomiędzy realnym światem a Światem Duchów – domem niezmaterializowanych duchów całego świata.
Wikipedia

Co sądzicie? Jak dla mnie świetna seria. Odcinki wyważone i utrzymujące ciekawość, pomimo nudniejszych momentów od czasu do czasu. :)
Palec Serdeczny

Re: Avatar: Legenda Aanga

Postprzez Dante » 18 kwi 2015, o 14:40

Mam spore zaległości w Avatarze. Nie widziałam kilku środkowych i początkowych odcinków, ale seria bardzo mi się podobała. Legenda Aanga ma świetne postacie i klimat. Uważam jednak, że pod koniec autorzy mogli dopowiedzieć niektóre wątki. Minęło już kilka lat, a ja wciąż zastanawiam się co się stało z niektórymi postaciami.
Dante

Postprzez Chce_zaglosowac » 5 wrz 2015, o 15:01

Ale wiecie, że Avatar to nie jest anime, a piszecie na forum wydawnictwa "Anime Eden" :D?
Samej serii nie oglądałam, natomiast nie liczyłabym na wydanie jej przez wydawnictwo zajmujące się promowaniem japońskiej kultury.
Chce_zaglosowac

Postprzez CherisEnrico » 5 wrz 2015, o 15:04

Ale zwróć uwagę, że ten temat jest w dziale Inna animacja i komiks. :)
Swoją drogą szkoda, że na forum jest taka mała aktywność :/
CherisEnrico

Postprzez marek » 21 paź 2015, o 14:47

Jedna z moich ulubionych kreskówek Nickelodeonu, a także z moich ulubionych kreskówek (pozajapońskich) w ogóle :) Znakomita, wciągająca historia, świetny klimat, interesujące, dające się lubić postacie... Polecam każdemu.
marek

Postprzez LikkiCurry » 30 paź 2015, o 14:40

Dante napisał(a):Mam spore zaległości w Avatarze. Nie widziałam kilku środkowych i początkowych odcinków, ale seria bardzo mi się podobała. Legenda Aanga ma świetne postacie i klimat. Uważam jednak, że pod koniec autorzy mogli dopowiedzieć niektóre wątki. Minęło już kilka lat, a ja wciąż zastanawiam się co się stało z niektórymi postaciami.

Niedomknięte wątki (jak np. los matki Zuko), czy wydarzenia między Last Airbenderem a Korrą zostały wyjaśnione w komiksach (odpowiednio "The Search" i "The Promise" oraz "The Rift"). Nie ma co liczyć na wydanie tych komiksów w Polsce, niestety.
LikkiCurry

Postprzez Alexandrus888 » 30 sty 2016, o 23:05

Oryginalną serię (Avatar:Legenda Aanga) uwielbiam. Oglądałem całość kilkukrotnie i za każdym razem się zachwycam. Szkoda, że powstała kontynuacja w postaci Legendy Korry - w mojej ocenie kompletna porażka i zniszczenie serii. Żadko napotykam się na tak kiepskie sequele. Wpisałbym nawet w antyTOP kontynuacji (na miejscu drugim, zaraz za Pocahontas II).

Żałuję, że w Polsce na DVD ukazała się tylko księga Wody :(
Alexandrus888

Postprzez Wakaiere » 10 sie 2016, o 09:52

Anime - to jest dobre, ale szkoda, że film nie startu na (
Wakaiere

Powrót do Inna animacja i komiks