Kaczor Donald & Komiks Gigant

Wyprodukowane poza Japonią.

Kaczor Donald & Komiks Gigant

Postprzez marek » 21 paź 2015, o 14:34

Kaczor Donald - ukazujące się nieprzerwanie od 28 kwietnia 1994 roku czasopismo (obecnie dwutygodnik, ale przez wiele lat tygodnik), publikujące komiksy z przygodami Kaczora Donalda, wujka Sknerusa, Myszki Miki, Siostrzeńców i innych bohaterów, autorstwa takich artystów jak. m.in. Carl Barks, Don Rosa, Marco Rota, Vicar, Wanda Gattino i wielu innych. Prócz tego w każdym numerze znajdują się działy z dowcipami, "Figle figlarzy" i inne. Do każdego numeru oczywiście dołączany jest prezent - niegdyś były to kultowe tekturowe gry, które należało samemu złożyć, obecnie, od wielu lat, są to plastikowe zabawki. Z bardziej znanych można wymienić "lepką rączkę"/"lepką kacza łapę", zestawy podróżnika, zestawy detektywa, czy słynną bombę śmierdziuchową ;)

Komiks Gigant, obecnie Gigant Poleca - ukazujące się co cztery tygodnie czasopismo w formie książeczki formatu B6, zawierające wyłącznie komiksy (głównie twórców europejskich, zwłaszcza włoskich), objętość: 256 stron. Prócz tego tytułu, na rynku znajdują się też MegaGiga i Gigant Mamut - półroczniki o objętości 512 stron, również zawierające same komiksy.

Założę się, że większość z nas w którymś momencie życia zetknęła się z którymś z tych tytułów. Ja do dziś lubię poczytać nowe Giganty (choć cena nie zachęca, obecnie wynosi 15 zł, a kiedyś to było poniżej 10), albo stare numery Kaczora Donalda - zwłaszcza komiksy Dona Rosy, mojego ulubionego autora :)
marek

Re: Kaczor Donald & Komiks Gigant

Postprzez Daguchna » 21 paź 2015, o 17:24

Dobra, krótka piłka - kto nie zakładał na podwórku Klubu Kaczora Donalda albo nie należał do jakiegoś, ten nie miał dzieciństwa. #gimbynieznajo

Zbierałam KD przez kilka ładnych lat w najbardziej złotym bodaj okresie, nie da się ukryć, że nie tylko dla komiksów ;) Cwana jestem, bo masę tego barachła z numerów, na które się nie załapałam, dostałam po starszej koleżance. Wprawdzie nie wiem, na co mi pierdząca poduszka, torebka z jajem węża czy tekturowa maszynka do prania pieniędzy, ale zaręczam, że na pewno użyję ich w przyszłości w jakimś niecnym celu. A i tak pewnie najlepsze były dorzucane przez kilka numerów z rzędu karty do gry, której zasad już ni cholery nie pamiętam xD

Giganty niestety tylko z miejscowej biblioteki, ale dam głowę, że przeczytałam wszystkie, które tam mieli około 2000-2001 roku. Może nawet po dwa razy.
Daguchna

Postprzez kyamino » 24 maja 2016, o 11:04

Daguchna napisał(a):Dobra, krótka piłka - kto nie zakładał na podwórku Klubu Kaczora Donalda albo nie należał do jakiegoś, ten nie miał dzieciństwa. #gimbynieznajo

Zbierałem z moim bratem, mieliśmy prawie wszystkie wydania! Teraz gdzieś się kurzą na strychu u rodziców w domu, ale jak będę dzietny, to pokażę swoim dzieciom, internet tego nie ma :D
kyamino

Postprzez bulaj » 15 paź 2017, o 19:20

Wydawnictwo Egmont Polska w październiku tego roku szykuje niezwykły ,,prezent'' dla wszystkich fanów komiksów Disneya, a mianowicie :
Kawa Zombo - komiks z Myszką Miki z rysunkami Regisa Loisela - francuskiego rysownika komiksów, autora takich komiksów jak : W poszukiwaniu ptaka czasu, Piotruś Pan, Skład Główny. Premiera komiksu jest planowana na 25 października 2017r. Komiks ukaże się w formacie 305 na 196 mm, czyli A4+ i w twardej oprawie. Wydanie będzie liczyło 80 stron. Cena okładkowa komiksu to 79,99 zł. Tłumaczem Kawy Zombo będzie Magdalena Miśkiewicz .

Opis fabuły : Opowieść o Myszce Miki – przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! – autorstwa znakomitego francuskiego scenarzysty i rysownika Régisa Loisela, twórcy takich dzieł jak Piotruś Pan, Skład główny czy W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Album Kawa „Zombo” został po mistrzowsku narysowany w stylu wczesnych komiksów disnejowskich z lat 30. XX wieku. W Ameryce trwa Wielki Kryzys. Miki i jego przyjaciel Horacy bez powodzenia próbują znaleźć pracę.
Zniechęceni, postanawiają wyjechać ze swoimi przyjaciółkami Minnie i Klarabellą na biwak do wiejskiego domku Kaczora Donalda. Po powrocie ze zdumieniem odkrywają, że większość domów w ich miejscowości została wykupiona pod pole golfowe, a mieszkańcy zniknęli... Miki i Horacy będą musieli odkryć, kto za tym stoi i stawić czoło szajce oszustów, którzy zmieniają ludzi w zombi i wykorzystują ich do niewolniczej pracy.

Komiks dostępny jest już w przedsprzedaży :
- http://www.empik.com/myszka-miki-kawa-z ... salesmedia
- https://www.gildia.pl/komiksy/344706-my ... kawa-zombo

Obrazek
Obrazek
bulaj

Powrót do Inna animacja i komiks